W dniach od 13 do 17 marca w naszej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej świętowaliśmy Tydzień Mózgu. Każdego dnia na Facebooku udostępniane były materiały związane z tą tematyką.

W poniedziałek zapoznałyśmy wszystkich z funkcjami pełnionymi przez mózg człowieka.

Wtorek był odpowiednim dniem dla osób dociekliwych i lubiących poszerzać swoją wiedzę. W związku z tym zaproponowałyśmy kilka ciekawostek związanych z działaniem mózgu podczas snu. Dodatkowo tego dnia na Treningu Umiejętności Społecznych dzieci pod okiem Pani psycholog Kamili Michalskiej stymulowały swoją prawą i lewą półkulę, rozwijały wyobraźnię, koncentrację uwagi, percepcję oraz umiejętność logicznego myślenia.

Środa poświęcona była rodzicom. Tego dnia naszym celem było uwrażliwienie dorosłych na to, co dzieje się z dziecięcym mózgiem, kiedy ekrany zdominują ich życie. Udostępniłyśmy, więc film Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę „Zadbaj o dziecięcy mózg”.

W czwartek z przygotowanych przez Panią Milenę Laskowską plakatów mogliśmy dowiedzieć się za co odpowiada prawa, a za co lewa półkula mózgu.

Piątek zakończył świętowanie Tygodnia Mózgu. Tego dnia zaproponowałyśmy kilka ćwiczeń usprawniających pracę obu półkul mózgowych.

Koordynatorami Tygodnia Mózgu były:

Kamila Michalska, Milena Laskowska, Edyta Anna Betlejewska